گروه تخصصــی و مهندســـی NSG
ژل میکروسیلیس

ژل میکروسیلیس SF-MIX  


ژل میکروسیلیس یکی از مناسبترین افزودنی های بتن جهت افزایش دوام بتن می باشد که استفاده از آن به دلیل دارا بودن ترکیب پوزولانی، علاوه بر افزایش روانی و مقاومتهای مکانیکی، سبب بالا رفتن مقاومت شیمیایی و نفوذناپذیری در برابر رطوبت و یونهای خورنده از جمله کلر و سولفات شده و مصرف آن در مناطق شمالی و جنوبی کشور که در معرض خوردگی چنین یونهایی قرار دارند، قویا توصیه می گردد. افزودنی ژل میکروسیلیس به دلیل کاهش نسبت آب به سیمان سبب تراکم بیشتر، واترپروف شدن و افزایش مقاومت مکانیکی بتن تا 30% نیز می گردد. چنانکه میتواند به عنوان افزودنی بتن، جایگزین مقرون به صرفه و مناسبی برای کفپوش سیمانی پر مقاومت به شمار آید.
ژل میکروسیلیس بر اساس استاندارد های ASTM C494 & C1202 و در گریدهای نرمال ومکمل بتن تولید و عرضه شده که این گریدها از لحاظ قدرت روان کنندگی، میزان مقاومت مکانیکی و سرعت واکنش از یکدیگر تفکیک میگردند.  

 

موارد مصرف

بتن ریزی در سازه های حجیم و پر مقاومت
ایجاد مقاومت و نفوذ ناپذیر نمودن بتن در برابر حملات یونهای خورنده کلر و سولفات بخصوص در مناطق شمالی و جنوبی کشور
ساخت بتن واترپروف در دیوارهای حائل، منابع آبی و چاله آسانسورها
کفپوش ها و کفسازی های پایه سیمانی پر مقاومت و محیط بیمارستانی در معرض اشعه 

 

 

مزایا

افزايش مقاومتهاي شيميائي، مكانيكي، نفوذ ناپذيري و واترپروف شدن بتن
افزايش رواني، تراکم و دوام بتن بدون نياز به فوق روان كننده یا افزودنیهای دیگر 
جابجائي، نگهداري و مصرف بسيار آسان و راحت 
حفاظت از سلامتي و بهداشت كاركنان و محيط كار

 

 

 طریقه مصرف

ژل میکروسیلیس را به بتن آماده و یا در بچینگ هنگام ساخت بتن اضافه نموده و به مدت حداقل 5 دقیقه فرآیند اختلاط ادامه یابد.میزان معمول مصرف ژل میکروسیلیس از 5 الی 10 درصد وزن سیمان و یا مواد سیمانی موجود در بتن میباشد.