گروه تخصصــی و مهندســـی NSG
عایق رطوبتی Z90

چسب آب بندی NSG Z90


محصولی جهت آب بندی و رزین 

NSG Z90 مایعی شیری رنگ با  خاصیت آب بندی ۱۰۰ % است که پس از استفاده روی سطح یا ترکیب در ملات کاملاً بیرنگ میشود. این ماده که بر پایه رزین های آکریلیک و با بهره­گیری از تکنولوژی نانو ساخته شده است، قابلیت ترکیب در هر نوع دوغاب را به راحتی دارا بوده و پس از اجراء، پیوند مولکولی قوی را با سازه پدید­ آورده و دارای نفوذ بسیار عالی در انواع سطح (حتی آهن و چوب) می باشد.

NSG Z90 دمای ۷۵- الی ۳۵۰+ درجه سانتیگراد را تحمل نموده و سازگار با محیط زیست می باشد. در مقابل مواد شوینده و اشعه UV و گاز CO2 به شدت مقاوم است. معطر، ضد خزه، جلبک و باکتری بوده و اجازه رشد و تجمع این مواد را در سطح نمیدهد. فشار های منفی و مثبت آب را به راحتی تحمل نموده و به عنوان ماده ای همه کاره در صنعت ایزولاسیون شناخته می شود.

این ماده آب بندی،الاستیسیته و نرمی بالایی دارد و در لایه های ملات زیر ۵ میلیمتر کاربرد دارد.

 عایق نانو NSG Z90 که بر پایه رزین های آکریلیک وبا بهره گیری از تکنولوژی نانو ساخته شده است قابلیت ترکیب در هر نوع ملات را براحتی دارا بوده و پس از اجراء پیوند مولکولی قوی را با سازه پدید می آورد، همچنین دارای نفوذی بسیار عالی درانواع  سازه ها حتی آهن و چوب میباشد. با انواع رنگ های آکریلیک و پایه آب نیز قابل ترکیب می باشد. این ماده آب بند دمای بین  ۳۵۰ + الی -۷۵  درجه سانتیگراد را براحتی تحمل نموده و غیر قابل اشتعال و نیز سازگار با محیط زیست می باشد. در مقابل مواد شوینده و اشعه UV و گاز CO2 بشدت مقاوم است. ضد خزه،ضد جلبک و باکتری بوده و اجازه رشد و تجمع این مواد را در سطح نمی دهد. این ماده اجازه تنفس سازه ای را فراهم نموده و فشار های منفی و مثبت آب را براحتی تحمل نموده و بعنوان ماده ای همه کاره در صنعت ایزولاسیون و آب بندی تمام نقاط ساختمان شناخته می شود.

از عایق NSG Z90 اغلب  به عنوان (روپوش)TOP COAT استفاده میشود . یک لایه به ضخامت ۳۰۰ میکرون تا ۳ میلیمتر از آن قادر است هرسطحی را کاملا" آب بندی نماید .

NSG Z90 با توجه به قدرت بالای واترپروفی و مقاومت در برابر فشارهای منفی و مثبت آن ، این محصول آب بندی بالاترین مصرف در بخش لاینینگ را دارد .

مشخصات فنی عایق رطوبتی NSG Z90 :

  • بدون بو ، رنگ و عوارض شیمیایی
  • ضد خزه، جلبک و باکتری
  • تحمل دمایی بین -۷۵° الی +۳۵۰° سانتیگراد
  • غیرقابل اشتعال و سازگار با محیط زیست 
  • مقاوم در برابر انواع مواد شوینده، اسیدی و قلیایی
  • مقاوم در برابر اشعه UV آفتاب و گا ز CO2
  • مقاوم در برابر فشارهای منفی و مثبت آب
  • سازگار با انواع رنگ های اکریلیک (پایه آب) و پلاستیک جهت ضد آب نمودن رنگ 
  • فناوری شده با تکنولوژی نانو و دارای نفوذ بسیار بالا در تمامی سطوح ساختمانی

موارد مصرف NSG-Z90 :

بر روی کلیه سطوح سیمانی، بتنی، سنگی، گچی، آجری، چوبی و ... قابل اجراء بوده و در موارد زیر کاربرد دارد:

الف : استفاده در ملات نرمه کشی و دوغاب های سیمانی 

این ماده اغلب به عنوان topcoat جهت پوشش نهایی و عایق نمودن سطوحی مثل استخر، نماهای سیمانی، مخازن بتنی آب شرب یا فاضلاب، پشت بام ها، سرویس های بهداشتی، تراس، پارکینگ و .... استفاده می شود. یک لایه به ضخامت ۳۰۰ میکرون تا ۵ میلیمتر از آن (ضخامت نهایی لایه ایزولاسیون تا ۵ میلیمتر می­باشد) قادر است هر سطحی را کاملاً آب بندی نماید.

ب : استفاده به صورت خالص جهت رزین 

این ماده را میتوان به صورت خالص و بدون ترکیب با دوغاب سیمان جهت رزین نمودن کلیه مکان ها و نماهایی که رنگ و ظاهر کار نباید تغییر کند، با نسبتی از آب (بسته به نوع کار) با قلمو یا پیستوله اجراء نمود.

بدیهی است که استفاده محصولات برروی سطوح نفوذ ناپذیری مانند سنگ های صیقلی و رزین شده، کاشی و سرامیک به علت داشتن لعاب، درب و چوب غیر خام و کلیه سطوحی که با رنگ یا افزودنی های پایه نفتی (انواع تینر، قیر، ایزوگام و سایر مشتقات نفتی) از قبل کاور شده اند، بصورت مستقیم امکان پذیر نمی­باشد. لذا قبل از اجراء می بایست این لایه ها برداشت شوند.

با توجه به قدرت بالای واترپروفی و مقاومت در برابر فشار های منفی و مثبت آب، محصول NSG Z90 بالاترین مصرف و کاربرد را در بخش ایزولاسیون های تخصصی دارد.

آماده سازی محل اجرای NSG-Z90 :

از محکم بودن سطح نهایی، عدم نشست و عدم وجود ترکهای سطحی یا عمقی درلایه زیرسازی، اطمینان حاصل نمایید. (ترمیم ترک های سازه با استفاده از محصول NSG-N50 و قبل از انجام مراحل آب بندی صورت می­گیرد)

سطح سازه را از هرگونه آلودگی (چربی، گرد و غبار، مواد نفتی همچون روغن قالب و رنگ های روغنی، روکش قدیمی و ...) پاکسازی نموده و با استفاده از روش آب افشانی سطح بتن و یا سیمانی را از قبل کیور نمایید.

روش عمومی اجراء NSG Z90 :

(روش های اجرایی با توجه به محل اجراء ممکن است متفاوت باشد)

محلول A: در تمامی مراحل یک واحد محصول NSG-Z90  با یک واحد آب ترکیب میشود که جهت سهولت، این ترکیب را به اختصار محلول A می نامیم.

الف: آب بندی ۱۰۰ % سطوح سیمانی ( روش ۲۲۲) 

· محلول A را با قلمو روی سطح، دو دست به فاصله خشک شدن لایه قبلی، اجراء نمایید.

· محلول A را با یک واحد سیمان و دو واحد پودر سنگ الک شده (سیلیس میکرونیزه) ترکیب و دوغاب روان به دست آمده را با قلمو روی سطح، دو دست به فاصله خشک شدن لایه قبلی، اجراء نمایید.

· مرحله یک را مجدداً اجراء نمایید.

ب : آب بندی رنگ (رنگ ضد آب) 

اگر مایل به رنگ کردن سازه هستید، می­توانید در مرحله سوم از ترکیب سه واحد رنگ آکریلیک استخری، با یک واحد محصول NSG-Z90  یا ترکیب ده واحد رنگ پلاستیک با یک واحد محصول NSG Z90 استفاده نمایید.

ج: آب بندی و رزین نما 

محلول A را با قلمو یا پمپ روی سطح، دو دست به طور کامل و با فاصله خشک شدن ظاهری لایه اول اجراء نمایید.

میزان مصرف تقریبی NSG Z90 :

برای هر متر مربع آب بندی، ۶۰۰ سی سی و رزین نما، ۳۰۰ سی سی

میزان ترکیب تقریبی NSG Z90 :

یک واحد  NSG-Z90 + یک واحد آب

جهت محافظت از محصول برای مدت طولانی، آن را بصورت خالص و بدون ترکیب با هیچگونه افزودنی (حتی آب) نگهداری کرده و درب ظرف را محکم ببندید. (مطابق با شرایط انبارداری)

بسته بندی شده در ظرف های : 

ظرف 300 سی سی

ظرف 1 لیتری

گالن 4 لیتری

گالن 20 لیتری