گروه تخصصــی و مهندســـی NSG
پوشش محافظ نما

 پوشـش محافظ  نـما

پوشش محافظ نما محلولی ترکیبی بر پایه رزین های ضد آب و پلیمرهای پایدار کننده می باشد که با ایجاد لایه ای بی رنگ و فیلم سطحی سخت بر روی سطوح سنگی و نمای ساختمان، آنرا از نفوذ رطوبت، آلودگی ها و سایش حفاظت می نماید. سطوح پوشیده شده با این محصول علاوه بر زیبایی و استحکام بیشتر، در مقابل بارانهای اسیدی، شوره زدن، پوسته شدن و اشعه مستقیم آفتاب (UV)مقاوم بوده و  قابل شستشو می باشد. این محصول دافع آب بوده و قابلیت استفاده بر روی سطوح سیمانی، بتنی، آجری، سنگی و گچی را داراست.

از آنجا که تاپ کاور موجب تغییر رنگ در سطح مصالح ساختمانی نمی شود می توان از آن در بخش محافظت از آثار و ابنیه تاریخی نیز استفاده نمود. این پوشش به دلیل امکان تنفس طبیعی بستر زیرین، از دوام خوبی برخوردار بوده و با گذشت زمان پوسته یا ورقه شدن در آن مشاهده نمی شود.  همچنین به دلیل سهولت عملیات اجرایی طی سالهای اخیر مورد استقبال بسیاری از مهندسین و پیمانکاران ساختمانی قرار گرفته است.

 

 

موارد مصرف:

محافظت و آببندی نماهای سنگی، آجری و سیمانی
آببندی انواع کاشی و سرامیک در سرویس ها و استخرها
حفاظت از آثار تاريخي در مقابل عوامل جوي
به عنوان جایگزین مناسب و اقتصادی برای پوشش های آببندی و ایزولاسیون در دیوارهای جانبی و حائل
 

 

مزایا:

پایداری درازمدت در مقابل عوامل جوی از قبیل باد، باران، سرما، گرما و تابش نور خورشید
عدم ایجاد تغییرات محسوس در رنگ مصالح
تسهیل در شستشو و پاکسازی نما
فراهم آوری امکان تنفس بتن و نما و جلوگیری از شوره زدگی و پوسته شدن
مقرون به صرفه در مقایسه با هر نوع محصولات ضد آب دیگر
 

 

طريقه مصرف :

ابتدا باید سطح مورد نظر کاملاً از گرد و غبار، رنگ، چربی و دیگر عوامل خارجی عاری و تمیز شود . سپس تاپ کاور با استفاده از غلتک ، قلم مو یا پیستوله بر روی سطوح اجرا و پرداخت گردد. حداقـل دماي مناسب جهـت اجراي پوشش 0C  5 و ميزان مصرف آن 5  تا  10  متر مربع سطح به ازای هر کیلوگرم تاپ کاور خواهد بود. سطوح سنگی، گچی، سیمانی و سپس آجری به ترتیب دارای کمترین تا بیشترین میزان مصرف این محصول خواهند بود.