گروه تخصصــی و مهندســـی NSG
چسب کاشی پودری

چسـب کاشـی پـودری 

 چسب پودری مخلوطی از مواد سیمانی،پرکننده های معدنی، رزین پودری به همراه افزودنی های پلیمری می باشد که با افزودن آب به آن، تبدیل به خمیری چسبنده و آماده مصرف می گردد. از این محصول جهت نصب انواع مصالح جاذب و غیر جاذب نظیر کاشی و سرامیک شیشه ای و سنگهای آنتیک روی كف، دیوار و ساندویچ پنل در داخل و خارج ساختمان استفاده می شود.

آنچه این چسب  را نسبت به سایر چسـب های كاشي موجود در بازار متمایز می سازد، پیوند مولکولی قویتر، زمان کارکردن بیشتر و دوام و ماندگاری طولانی تر این محصول می باشد که سبب افزایش روزافزون مصرف آن در پروژه های انبوه سازی گردیده است. استفاده از پلیمرها و پودرهای میکرونیزه خاص در ساختار شیمیایی این چسب، باعث ایجاد خواص ویژه ای همچون انعطاف پذیری، چسبندگی فوق العاده، عدم ترک خوردگی، جمع شدگی و سست شدن ناشی از تکانهای سازه ای در سطوح کاشیکاری گردیده است.

 

موارد مصرف:

  1. نصب انواع كاشي، سراميك، سنگ و موزائيك در كف و دیوارهای ساختمان
  2. کاشیکاری استخرها، آبنما و كارهاي تعميراتي و نوسازي ساختمان های بزرگ، برج ها و پروژه های انبوه سازی
  3. نصب قرنيزهاي سنگي، كارهاي ظريف و دقيق تزئیناتی و نصب سنگهاي نما  

 

 

مزایا

  1. قدرت چسبندگی بسیار زیاد
  2. قابلیت اجرا بر روی سطوح افقی، عمودی و کاشی های قدیمی
  3. کارپذیری بالا و سهولت اجرا
  4. میزان مصرف کمتر در مقایسه با سایر چسب های مشابه
  5. دوام و ماندگاری زیاد بدون امکان جداشدگی در نشست ساختمان

 

 

طريقه مصرف

چسب کاشی پودری را با میزان مورد نیاز آب به خوبی مخلوط كرده و آنرا برای مدت زمان کوتاهی (یک تا دو دقیقه) رها کنید تا واکنش پلیمرها تکمیل شده و چسب قوام يابد. سپس چسب را دوباره هم زده و با استفاده از ماله شانه دار بر روی سطح زیر کار اعمال نمایید. در مرحله آخر سرامیک را با فشار چسبانده و تراز نمائيد.

ميزان مصرف چسب بسته به سطح زیر کار در حدود  3  الي  4  کیلوگرم در متر مربع و دماي مناسب براي كار با این چسب 10 الی 35 درجه سانتیگراد مي باشد. جهت افزایش مقاومتهای مکانیکی و نفوذناپذیری می توانید مقداری چسب بتن آببندی به آن اضافه نمایید.

توجه: پس از اختلاط چسب کاشی پودری با آب، خمیر آماده شده با توجه به دمای محیط باید حداکثر در 50 دقیقه مورد استفاده قرار گیرد، لذا چسب را به مقداری تهیه نمایید که طی این زمان مصرف شود. پس از اجرای چسب روی سطح، حداکثر در 20 دقیقه باید نصب کاشی انجام شود.