گروه تخصصــی و مهندســـی NSG
چسب سنگ

چسب سنگ

چسب سنگ خمیری محصولی بر پایه رزین سینتتیک، پلیمرهای مصنوعی و پودرهای میکرو نیزه معدنی می باشد که به منظور نصب انواع سنگ و آجر به ویژه سنگهای آنتیک روی سطوح عمودی و افقی بکار می رود. این محصول به دلیل چسبندگی فوق العاده، استفاده آسان و انعطاف پذیری مناسب، بهترین گزینه برای نصب سنگ آنتیک و آجر در سطوح نما و محیط های داخلی ساختمان می باشد. چسب سنگ به دلیل بهره مندی از افزودنی های خاص در ترکیب شیمیایی خود پس از سخت شدن کماکان دارای انعطاف بوده و در اثر انبساط و انقباض ساختمان از جداشدگی، شکستن یا ترک خوردگی سنگ و آجر جلوگیری می نماید.

 

 

موارد مصرف:

  1. نصب سنگ های آنتیک و استخری بر روی نما و سطوح داخلی و خارجی ساختمان
  2. چسبانـدن انواع سنگ طبیعی و مصنوعی روی سطوح دیوار و کف
  3. نصب آجر، کاشی و سرامیک روی انـواع سطوح بتنـی، گچـی، سنگـی و . . .
  4. چسباندن انواع سنگ و کاشی در سازه هایی که دارای کشش و تنش های انبساط و انقباض باشد

   

 

مزایا:

  1. استحکام، مقاومت و چسبندگی فوق العاده زیاد
  2. کاربرد آسان و سرعت در عملیات اجرایی
  3. انعطاف پذیری مناسب در مقابل لرزش ها و حرکت های محدود ساختمان 
  4. مقاوم در برابر رطوبت

 

 

 طریقه مصرف

سطح زیر كار بایستی تميز و عاری از گرد و غبار، رنگ و آلودگی بوده و حتي الامكان زیرسازی و تراز شده باشد. بهتر است زير كار كمي مرطوب باشد. چسـب سنگ را با استفاده از كاردك در سطح مورد نظر پهن كنيد. سپس با استفاده از شانه هاي مخصوص آنرا شانه نمائيد تا به صورت راه راه درآيد. اين عمل ميزان چسب مصرفي را كاهش داده و تراز نمودن سنگ را آسانتر مي نمايد. 
سپس سنگ، آجر یا سرامیک را روي ملات در محل مورد نظر قرار داده و با فشار آن را چسبانده و تراز نمائيد. چسب باقي مانده را در معرض هوا قرار ندهيد و در حين چسباندن آنقدر چسب روي ديوار بكشيد كه بتوانيد سريعا“ سنگ را روي آن نصب نمائيد .
ميـزان مصـرف چسـب بستـگي به سطـح زيـر كـار و مهـارت نصاب دارد، ولـي به طـور متوسـط 3 الی 4 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد.