گروه تخصصــی و مهندســـی NSG
عایق رطوبتی N50

چسب و افزودنی بتن NSG N50

محصولی جهت مقاوم سازی و آب بندی

NSG N50 مایعی شیری رنگ با خاصیت واترپروفی ۲۵ % و سخت کنندگی ۷۵ % است که پس از استفاده روی سطح یا ترکیب در ملات کاملاً بی رنگ میشود. این ماده که برپایه رزین های آکریلیک و با بهره گیری از تکنولوژی نانو ساخته شده است، قابلیت ترکیب در هر نوع ملات سیمانی و بتنی را دارا می باشد.

NSG N50 دمای ۷۵- الی ۳۵۰+ درجه سانتیگراد را تحمل نموده و سازگار با محیط زیست می باشد. در مقابل مواد شوینده و اشعه UV و گاز CO2 به شدت مقاوم است. معطر، ضد خزه، جلبک و باکتری بوده و اجازه رشد و تجمع این مواد را در سطح نمیدهد.

این ماده آب بند بر پایه رزین های آکریلیک پایه سیمانی ساخته شده و باعث بالا رفتن ضریب مقاومت خمشی و کششی سازه، چسبندگی و ضد آب شدن ملات و بتن های حجیم می گردد .

عایق NSG N50 دارای ظاهرشیری رنگ بوده و قابلیت ترکیب در هر نوع ملات سیمانی و گچی و انواع رنگ های آکریلیک (جهت بالا بردن ضریب چسبندگی رنگ به سطح ) را دارا می باشد. 

با توجه به خاصیت سخت کنندگی بسیار قوی و آب بندی کمتر، این ماده جهت ساخت و یا ترمیم سازه هایی که ایجاد مقاومت و چسبندگی قوی نیاز است مورد استفاده قرار می گیرد. ساخت جداول سیمانی، سنگ کاری مخصوصا در ارتفاعات بالا، ساخت مخازن، استخرها، سیمان کاری و زیر سازی مکان هایی که تردد در آنها زیاد است، کف سازی پارکینگ، ملات نصب موزاییک و سنگ، آبراه ها، بتن ِمگر کف، دیوار چینی و بتن ریزی اولیه استخر و مخازن، جکوزی، سیمانکاری ها و دیگر اقدامات ساختمانی از جمله پر کاربردترین عملیات سازه ای است که از این ماده آب بند میتوان بهره برد. همچنین  قدرت  نفوذ  و ایجاد چسبندگی بسیار بالا در بین اجزاء باعث افزایش تراکم  و یکپارچگی  ملات و بتن  می گردد. این عایق ، دمای بین ۳۵۰ + الی ۷۵ – درجه سانتیگراد را براحتی تحمل نموده و غیر قابل اشتعال و نیز سازگار با محیط زیست می باشد.

مشخصات فنی عایق رطوبتی NSG N50 :

•سخت کننده  و  ضدیخ بتن بطور همزمان
• تحمل دمایی بین -۷۵° الی +۳۵۰° سانتیگراد
•غیرقابل اشتعال و سازگار با محیط زیست
•ضد خزه، جلبک و باکتری
•حفظ اسلامپ بتن و بالا بردن سرعت گیرش در بتن و ملات
•بالا بردن شدید ضریب چسبندگی و کاهش پوسیدگی میلگرد
•همگرایی اجزای تشکیل دهنده بتن و پرنمودن فضاهای خالی مانده در عمق بتن و ملاتهای آستر و ...
•دارای قدرت چسبندگی و ایجاد پیوند در انواع سازه ها با آهن، چوب و سنگ
•افزایش چشمگیر مقاومت کششی، خمشی و سایشی سازه های سیمانی و بتنی
•سازگار با انواع رنگ های پایه آب و پلاستیک جهت بالا بردن ضریب چسبندگی و مقاومت رنگ در سطوح

مزایا NSG N50 :

بالا بردن مقاومت کششی و خمشی سازه های سیمانی و بتنی، افزایش اسلامپ بتن (خاصیت روان کنندگی) در نسبت آب به سیمان ثابت یا حفظ اسلامپ در نسبت آب به سیمان پایین تر، قابلیت استفاده به جای ضد یخ بتن از طریق افزایش سرعت هیدراتاسیون و کاهش زمان گیرش، بالا بردن میزان همگرایی، پیوند و چسبندگی اجزاء تشکیل دهنده بتن و انواع مصالح (حتی آهن و چوب)، افزایش دانسیته (تراکم) و کاهش نفوذپذیری بتن (ساخت بتن آب بند)، بالا بردن چشمگیر مقاومت سایشی و ترافیکی، فراهم نمودن تنفس سازه ای، قابل استفاده به عنوانmidsection  (لایه ی میانی) در انواع ملات و بتن (با هر ضخامتی)، دارای تاییدیه از بیمارستان و آزمایشگاه های تحت نظر وزارت بهداشت ایران جهت استفاده در مخازن آب شرب

موارد مصرف NSG N50 :

ساخت و بتن ریزی مخازن و آب راه ها، دیوارهای برشی و حائل، استخر و جکوزی،کفسازی انواع اماکن ترافیکی، سیمانکاری و زیر سازی مکان های پر تردد، ساخت جداول سیمانی، سنگ کاری در ارتفاع، ساخت ملات نصب موزاییک و سنگ، بتن مِگر(اندود سیمانی)، تعمیر ترک و پر نمودن سوراخ های بولت، اتصال ملات  جدید به ملات خشک شده قدیمی (جلوگیری از ایجاد درز سرد)، ساخت موزاییک و سنگ مصنوعی با مقاومت و طول عمر بالا، جلوگیری از خوردگی و پوسیدگی آرماتور (عدم وجود یون کلراید)

با استفاده از محصول NSG N50 محدودیت ضخامت وجود نداشته و در هر ضخامتی قابل اجراء می باشد.

بدیهی است که استفاده محصولات برروی سطوح نفوذ ناپذیری مانند سنگ های صیقلی و رزین شده، کاشی و سرامیک به علت داشتن لعاب، درب و چوب غیر خام و کلیه سطوحی که با رنگ یا افزودنی های پایه نفتی (انواع تینر، قیر، ایزوگام و سایر مشتقات نفتی) از قبل کاور شده اند، بصورت مستقیم امکان پذیر نمی­باشد. لذا قبل از اجراء می­بایست این لایه ها برداشت شوند.

با توجه به قدرت سخت کنندگی و بالا بردن مقاومت کششی و خمشی، محصول NSG-N50 بالاترین مصرف را در بخش ساخت، ترمیم و بتن ریزی سازه دارد.

آماده سازی محل اجرای NSG N50 :

از محکم بودن سطح نهایی، عدم نشست و عدم وجود ترکهای سطحی یا عمقی درلایه زیرسازی، اطمینان حاصل نمایید. سطح سازه را از هرگونه آلودگی (چربی، گرد و غبار، مواد نفتی همچون روغن قالب و رنگ های روغنی، روکش قدیمی و ...) پاکسازی نموده و با استفاده از روش آب افشانی سطح بتن و یا سیمانی را از قبل کیور نمایید.

روش عمومی اجراء NSG N50 :

(روش های اجرایی با توجه به محل اجراء ممکن است متفاوت باشد)

الف: دوغاب و ملات تعمیری

یک واحد محصول NSG N50 را با دو واحد آب در ظرف تمیزی ترکیب کرده و از آن برای ساخت دوغاب استفاده کنید.( یک واحد سیمان + دو واحد پودر سنگ الک شده (سیلیس میکرونیزه) ، مناسب ترین ترکیب خشک برای دوغاب و ملات تعمیری می باشد).

ب: ملات سیمانکاری

یک واحد محصول NSG N50 را با پنج واحد آب در ظرف تمیزی ترکیب کرده و از آن برای ساخت ملات سیمانکاری استفاده کنید.(یک واحد سیمان + پنج واحد ماسه دو بار شور(بدون خاک)، مناسب ترین ترکیب خشک برای ملات سیمانکاری می باشد).

ج: بتن ریزی

اختلاط درون تراک میکسر می بایست بمدت ۱۰ دقیقه و با دور تند انجام شود.

میزان مصرف تقریبی NSG N50 :

برای هر متر مکعب بتن با عیار ۳۵۰ کیلوگرم : هفت لیتر

برای هر متر مربع ملات با ضخامت یک سانتیمتر :۲۵۰ سی سی

میران ترکیب تقریبی NSG N50 :

در بتن ریزی: ۲ درصد وزن سیمان یا نسبت یک واحد NSG N50 به بیست واحد آب

در اجرای ملات سیمانکاری و پلاستر: یک واحد NSG N50 + پنج واحد آب

در اجرای ملات تعمیری و دوغاب تزریقی: یک واحد NSG N50 + دو واحد آب

جهت محافظت از محصول برای مدت طولانی، آن را بصورت خالص و بدون ترکیب با هیچگونه افزودنی (حتی آب) نگهداری کرده و درب ظرف را محکم ببندید. (مطابق با شرایط انبارداری)