روش های اجرا

آببندی سرویس بهداشتی بدون نیاز به تخریب

امروزه هزینه زیادی برای طراحی فضای داخلی، نازک کاری ها، سرامیک و کاشی هایی که در بخش های مختلف خانه از جمله توالت، حمام و آشپزخانه استفاده می‌شود صرف می شود.

اما نکته مهمی وجود دارد که عموما افراد به آن توجه نمی کنند؛ اگر آب بندی کاسه توالت، کاشی و سرامیک ها به خوبی انجام نشده باشد باعث بروز نم و رطوبت در دیوار خانه و حتی طبقات پایین تر خواهند شد و مشکلات متعددی را به وجود خواهند آورد.

آب بندی سرویس بهداشتی و سنگ توالت:

از آنجا که شستشوی سرویس بهداشتی به صورت متعدد صورت می‌گیرد و برای شستشوی توالت و حمام نیاز به استفاده از شوینده های قوی و اسیدی می باشد؛ بدین ترتیب خوردگی و از بین رفتن بند کشی های استفاده شده در بین سنگ توالت، کاشی ها و سرامیک ها اتفاق می افتد؛

با از بین رفتن آب بندی و بند کشی انجام شده، آب از این درزها به زیر کاشی یا سرامیک نفوذ می‌کند و بر روی عایق جمع می شود. بنابراین عایق کف را از بین می‌برد و باعث ایجاد نم در دیواره‌های خانه به خصوص در دیواره هایی که مشترک با توالت یا حمام باشند می شود یا نم و رطوبت در سقف طبقه پایین مشاهده می شود.

بنابراین با توجه به نیاز شستشوی زیاد توالت باید عایق بندی و آب بندی سنگ توالت و حمام  اصولی و بادوام انجام شود تا دلیل بروز نم و رطوبت از ساختمان حذف شود.

امروزه استفاده از مواد آب بندی سنگ توالت نانو رونق پیدا کرده که یکی از مهمترین روش های عایق بندی می باشد.
عایق بندی توالت با مواد نانو باعث می شود بدون نیاز به استفاده از ایزوگام و قیر و دردسرهای مربوط به آن، بدون هیچ گونه کثیفی، لک و حتی تخریب سرویس بهداشتی و حمام نم و رطوبت را برای همیشه حذف کرد و توالت، حمام و آشپزخانه را برای همیشه اصولی آب بندی و عایق کاری نمود.

آب بندی سرویس بهداشتی بدون تخریب با مواد نانو:

تعمیر سرویس های بهداشتی عموماً هزینه و مدت زیادی را طلب می کند. اگر قصد تعمیر سرویس بهداشتی را داشته باشیم  از جمله کارهایی که باید انجام بدهیم شامل موارد ذیل است:

*تخریب کامل سرویس بهداشتی
*عایق کاری  و آب بندی سرویس بهداشتی
*درزبندی و استفاده دوباره از کاشی ها و سرامیک ها

این مسئله علاوه بر اینکه نیاز به هزینه زیادی دارد، مدت زمان زیادی  را می گیرد و حتی ممکن است اثر گذاری طولانی‌ مدت نیز نداشته باشد.

امروزه وجود راه کاری برای آب بندی درست و اصولی توالت و حمام در ساختمان ها بدون نیاز به تخریب یا به وجود آمدن نم و رطوبت در طولانی مدت و با امکان انجام در سریع ترین زمان ممکن یکی از نیازهای اصلی ساختمان سازی است.

راه حلی که امروزه جلوی پای  افراد برای آب بندی سرویس بهداشتی وجود دارد استفاده از مواد آب بندی نانو می باشد.
مواد نانو برای آب بندی سنگ توالت و حمام بدون نیاز به تخریب سرویس بهداشتی ، بدون نیاز به تخصص و دانش فنی  و بدون صرف زمان و هزینه زیاد باعث آب بندی  اصولی سرویس بهداشتی، حمام و توالت می شود.

برای آب بندی سنگ توالت و حمام ساختمانی که به تازگی می‌خواهیم عایق کاری آن را انجام دهیم یا حتی در ساختمان هایی که کار از کار گذشته و وجود نم نشان از آن دارد که عایق شما از بین رفته است؛ می توانید در هر دو صورت از مواد نانو برای آب بندی سرویس بهداشتی استفاده کنید.

نحوه آب بندی بدون تخریب سرویس بهداشتی

ابتدا باید بندهای کاشی ها و سرامیک ها را باز کنیم. سپس بصورتی دوغابی یا خمیری ملاتی با پودر بندکشی نانو و رزین آببندی درست میکنیم و بندکشی کاشی و سرامیک را اجرا میکنیم.

از خمیر بندکشی نانو هم میتوان برای آببندی سرویس ها استفاده نمود.
بعد از گذشت 24 ساعت عایق نانو سرویس بهداشتی به خوبی خشک می شود و یک عایق با دوام ایجاد می شود.

معایب استفاده از ایزوگام و قیر برای عایق کاری سرویس های بهداشتی

ایجاد عایق بندی در توالت و حمام به این صورت است که ابتدا ایزوگام و قیر به عنوان عایق استفاده می شود؛ سپس بر روی این عایق ملات به همراه کاشی و سرامیک به کار می‌رود و روی درزهایی که بین کاشی ها و سرامیک به وجود آمده با دوغاب برای آب بندی سرویس بهداشتی پوشانده می شود.

همانطور که در بالا هم اشاره شد به علت استفاده از مواد شوینده این بندها دچار خوردگی و پوسیدگی می‌شود. آب از قسمتی که دچار آسیب شده به زیر کاشی و سرامیک نفوذ می‌کند.
در زیر کاشی و سرامیک باقی می‌ماند و به صورت آلودگی باعث تجمع باکتری ها می شود و بوی بدی را ایجاد می‌کند.

حال اگر عایق کاری سرویس بهداشتی نیز به خوبی انجام نشده باشد یا ایرادی در اجرای آن وجود داشته باشد، آب به طبقه های پایین نفوذ می کند؛
ممکن است بر اثر خواص مویینگی آب، در دیوارهایی که مجاور سرویس بهداشتی توالت و حمام آشپزخانه هستند علائمی مثل خراب شدن، پوسیدگی و تبله شدن گچ دیوار داخلی دیده شود و همچنین در نهایت باعث خراب شدن کاغذ دیواری، رنگ، چوب یا پوسته دیوار خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *