روش های اجرا

آموزش بندکشی سرویس بهداشتی با مواد نانو پلیمری

بندکشی سرامیک با خمیر بندکشی واترپروف

هر روزه ابزارها و تجهیزات بروز و متنوعی برای ساختمان سازی وارد بازار می‌شود که همه‌ی آن ها روند کار را برای ما آسان‌ تر میکنند. همچنین برای بندکشی سرامیک نیز دیگر از روش سنتی یعنی تهیه دوغاب استفاده نمی‌شود و مواد بهتر و کاربردی تر برای این کار تولید شده است.

یکی از بهترین مواد مورد استفاده بجای دوغاب، خمیر بندکشی واترپروف است. برای بندکشی سرامیک با این خمیر نیازی به افزودن هیچ گونه حلال یا آب و سیمان نخواهید داشت. فرمول این خمیر کاملا بر پایه تکنولوژی نانو تولید شده است. ترکیب این خمیر از رزین های آکریلیک و فیلر های معدنی تشکیل شده است. نکته جالب این است که در رنگ های متنوع در بازار موجود می‌باشد و می‌توانید رنگ متناسب با سرامیک هایتان را خریداری کنید.

نحوه استفاده از خمیر بندکشی واترپروف بسیار آسان می‌باشد و فقط کافیست به‌وسیله قلم بندکشی کاشی و یا کاردک، بین کاشی ها و یا سرامیک ها را با آن پر کنید.

مزایای خمیر بندکشی واترپروف:

  • از مزایای استفاده از خمیر بندکشی واترپروف در مقایسه با انواع روش های سنتی، میتوان به شسته شدن ملاتهای سنتی به وسیله مواد شوینده و آب به مرور زمان اشاره کرد؛ که در این صورت کارایی و ماندگاری بالایی نخواهند داشت. در عوض این نوع خمیر با دوام بیش از 5 برابر روش‌های سنتی، مقاومت قابل توجهی در برابر آب و انواع مواد شوینده از خود نشان خواهد داد. این ویژگی بسیار مهم به دلیل اهمیت بالای بندکشی سرامیک جهت جلوگیری و عدم نفوذ آب به لایه های زیرین بسیار مورد توجه فرار گرفته است.
  • این خمیر به دلیل خاصیت ارتجاعی که دارد، در صورتی هر گونه لغزش بین کاشی ها، به هیچ عنوان استحکام خود را از دست نمی‌دهد.
  • حتما شما نیز مشاهده کرده‌اید که با بندکشی به روش سنتی در سطح بین کاشی‌ها فضای مناسبی را جهت رشد قارچ و کپک ایجاد خواهد کرد. از دیگر مزایای منحصر به فرد خمیر واترپروف، عدم ایجاد چنین مشکلی می‌باشد.

بندکشی سرامیک با پودر بندکشی

بندکشی سرامیک با پودر بندکشی، نیز یکی دیگر از مواد مورد استفاده برای بندکشی سرامیک است و می‌توانید از آن برای درزگیری بین کاشی ها و بندکشی سرامیک استفاده کنید. روش تهیه آن بسیار آسان می‌باشد و فقط نیاز است که مقداری آب به آن اضافه کنید. از مزیت های استفاده از پودر بندکشی می‌توان به استحکام بالا و طول عمر زیاد آن اشاره کرد. همچنین اینکه از نفوذ رطوبت به لایه های زیرین جلوگیری می‌کند.

 

ترمیم بندکشی سرامیک

معمولا بعد از پایان مراحل نصب سرامیک و بندکشی سرامیک، حتما پیش می‌آید که شکاف های ما بین بعضی از کاشی ها و سرامیک ها هنوز وجود داشته باشد که پر نشده اند. این شکاف ها به‌راحتی موجب نفوذ آب به سطح های پایین تر خواهند شد و بهتر است هر چه سریعتر به‌فکر ترمیم بندکشی سرامیک ها باشید.

ترمیم بندکشی سرامیک با خمیر بندکشی واترپروف

قبل از شروع دقت کنید که سطح زیر کار بسیار اهمیت دارد و باید به‌خوبی آن را تمیز کنید. هیچ گونه گرد و خاک و یا کثیفی نباید روی سطح سرامیک ها باشد؛ زیرا همانطور که می‌دانید حمیر بندکشی سرامیک بسیار محکم می‌باشد و اگر روی سطح بریزد و زمان زیادی از آن بگذرد به آسانی پاک نخواهد شد. در صورت نیاز شکاف را از هرگونه گچ یا سایر مصالح پاک کنید.

حالا برای بندکشی سرامیک با خمیر بندکشی کافیست که خمیر بندکشی سرامیک را ما بین سرامیک ها بکشید. با استفاده از یک تکه پارچه مواد اضافی را به‌سرعت پاک کنید و اجازه ندهید که روی سطح خشک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *