روش های اجرا

روش آب بندی نما با Z90

موارد مصرف NSG-Z90 :

بر روی کلیه سطوح سیمانی، بتنی، سنگی، گچی، آجری، چوبی و … قابل اجراء بوده و در موارد زیر کاربرد دارد:

الف : استفاده در ملات نرمه کشی و دوغاب های سیمانی

این ماده اغلب به عنوان topcoat جهت پوشش نهایی و عایق نمودن سطوحی مثل استخر، نماهای سیمانی، مخازن بتنی آب شرب یا فاضلاب، پشت بام ها، سرویس های بهداشتی، تراس، پارکینگ و …. استفاده می شود. یک لایه به ضخامت ۳۰۰ میکرون تا ۵ میلیمتر از آن (ضخامت نهایی لایه ایزولاسیون تا ۵ میلیمتر می­باشد) قادر است هر سطحی را کاملاً آب بندی نماید.

ب : استفاده به صورت خالص جهت رزین

این ماده را میتوان به صورت خالص و بدون ترکیب با دوغاب سیمان جهت رزین نمودن کلیه مکان ها و نماهایی که رنگ و ظاهر کار نباید تغییر کند، با نسبتی از آب (بسته به نوع کار) با قلمو یا پیستوله اجراء نمود.

بدیهی است که استفاده محصولات برروی سطوح نفوذ ناپذیری مانند سنگ های صیقلی و رزین شده، کاشی و سرامیک به علت داشتن لعاب، درب و چوب غیر خام و کلیه سطوحی که با رنگ یا افزودنی های پایه نفتی (انواع تینر، قیر، ایزوگام و سایر مشتقات نفتی) از قبل کاور شده اند، بصورت مستقیم امکان پذیر نمی­باشد. لذا قبل از اجراء می بایست این لایه ها برداشت شوند.

با توجه به قدرت بالای واترپروفی و مقاومت در برابر فشار های منفی و مثبت آب، محصول NSG Z90 بالاترین مصرف و کاربرد را در بخش ایزولاسیون های تخصصی دارد.

آماده سازی محل اجرای NSG-Z90 :

از محکم بودن سطح نهایی، عدم نشست و عدم وجود ترکهای سطحی یا عمقی درلایه زیرسازی، اطمینان حاصل نمایید. (ترمیم ترک های سازه با استفاده از محصول NSG-N50 و قبل از انجام مراحل آب بندی صورت می­گیرد)

سطح سازه را از هرگونه آلودگی (چربی، گرد و غبار، مواد نفتی همچون روغن قالب و رنگ های روغنی، روکش قدیمی و …) پاکسازی نموده و با استفاده از روش آب افشانی سطح بتن و یا سیمانی را از قبل کیور نمایید.

روش عمومی اجراء NSG Z90 :

(روش های اجرایی با توجه به محل اجراء ممکن است متفاوت باشد)

محلول A: در تمامی مراحل یک واحد محصول NSG-Z90  با یک واحد آب ترکیب میشود که جهت سهولت، این ترکیب را به اختصار محلول A می نامیم.

الف: آب بندی ۱۰۰ % سطوح سیمانی ( روش ۲۲۲)

· محلول A را با قلمو روی سطح، دو دست به فاصله خشک شدن لایه قبلی، اجراء نمایید.

· محلول A را با یک واحد سیمان و دو واحد پودر سنگ الک شده (سیلیس میکرونیزه) ترکیب و دوغاب روان به دست آمده را با قلمو روی سطح، دو دست به فاصله خشک شدن لایه قبلی، اجراء نمایید.

· مرحله یک را مجدداً اجراء نمایید.

ب : آب بندی رنگ (رنگ ضد آب)

اگر مایل به رنگ کردن سازه هستید، می­توانید در مرحله سوم از ترکیب سه واحد رنگ آکریلیک استخری، با یک واحد محصول NSG-Z90  یا ترکیب ده واحد رنگ پلاستیک با یک واحد محصول NSG Z90 استفاده نمایید.

ج: آب بندی و رزین نما

محلول A را با قلمو یا پمپ روی سطح، دو دست به طور کامل و با فاصله خشک شدن ظاهری لایه اول اجراء نمایید.

میزان مصرف تقریبی NSG Z90 :

برای هر متر مربع آب بندی، ۶۰۰ سی سی و رزین نما، ۳۰۰ سی سی

میزان ترکیب تقریبی NSG Z90 :

یک واحد  NSG-Z90 + یک واحد آب

جهت محافظت از محصول برای مدت طولانی، آن را بصورت خالص و بدون ترکیب با هیچگونه افزودنی (حتی آب) نگهداری کرده و درب ظرف را محکم ببندید. (مطابق با شرایط انبارداری)

2 thoughts on “روش آب بندی نما با Z90

 1. گرامی گفت:

  سلام .روی نمای خانه سیمان سیاه شده ومیخواهیم روی انرا سیمان سفید کنیم لطفا مقدار ترکیب z90 محلول درآب با سیمان سفید و پودر سنگ و چسب بتن را بفرمایید ضمنا این کار در شمال ایران برای جلو گیری از نفوذ باران به دیوارهای نما انجام می گیرد .با تشکر.

  1. ادمین گفت:

   با سلام
   لطفا برای بررسی بهتر و راه حل عملی تر تماس بگیرید لطفا 09129241811

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *